Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Lucian Parvu (42 ani), Cristinel Gafita (37 ani), Christian Da Silva Field (35 ani), Georgios Katsikas (34 ani), Romeo Banica (25 ani), Daniel Filip (26 ani), Alexandru Cadar (23 ani), Alin Fica (23 ani), Yanis Cune (19 ani), Dimitrios Patapis (28 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 8

 29 Septembrie 2023, 18:00   Ceahlaul Piatra Neamt 1-0 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Septembrie 2023, 11:00   CSC Dumbravita 1-1 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Septembrie 2023, 11:00   FK Csikszereda 1-0 Chindia Targoviste Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Septembrie 2023, 11:00   Progresul Spartac 1-2 CS Tunari Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Septembrie 2023, 11:00   CSM Resita 1-1 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Septembrie 2023, 11:00   Concordia Chiajna 1-0 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Septembrie 2023, 12:00   FC Arges 0-0 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 01 Octombrie 2023, 11:00   Unirea Slobozia 1-0 CSM Alexandria Caseta tehnica si comentariile dvs
 01 Octombrie 2023, 12:30   Gloria Buzau 4-4 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 02 Octombrie 2023, 16:00   Corvinul Hunedoara 0-2 CS Mioveni Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar862010-3 (7)20(+11)
2Unirea Slobozia853010-3 (7)18(+6)
3Gloria Buzau843114-10 (4)15(+3)
4Corvinul Hunedoara842211-8 (3)14(-1)
5Ceahlaul Piatra Neamt841311-6 (5)13(+1)
6CS Mioveni83417-3 (4)13(+1)
7CSC Dumbravita833213-10 (3)12(0)
8Concordia Chiajna832314-7 (7)11(-1)
9FC Arges82518-4 (4)11(-1)
10Viitorul Pandurii Targu Jiu82518-8 (0)11(-1)
11Chindia Targoviste82429-5 (4)10(-2)
12CSM Slatina82427-6 (1)10(+1)
13CSA Steaua816116-13 (3)9(0)
14FK Csikszereda82336-8 (-2)9(-6)
15CSM Resita82337-12 (-5)9(-6)
16Metaloglobus81436-9 (-3)7(-5)
17CS Tunari82158-17 (-9)7(-5)
18Unirea Dej82157-16 (-9)7(-5)
19CSM Alexandria81162-10 (-8)4(-5)
20Progresul Spartac80175-21 (-16)1(-14)