Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Dare Nibombe (44 ani), Leonard Dobre (32 ani), Danut Enescu (37 ani), Oliver Tole (34 ani), David Torres (38 ani), Andrei Apostolache (25 ani), Alexandru Bodea (23 ani), Andrei Sintean (25 ani), Gheorghe Tomsa (21 ani), Isaac Solet (23 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 4

 26 August 2023, 11:00   CSM Slatina 1-2 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   Gloria Buzau 1-0 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   FC Arges 0-2 Chindia Targoviste Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   Unirea Slobozia 3-1 CS Tunari Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   Ceahlaul Piatra Neamt 0-1 CS Mioveni Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   CSC Dumbravita 1-1 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   FK Csikszereda 1-1 CSM Resita Caseta tehnica si comentariile dvs
 26 August 2023, 11:00   Concordia Chiajna 0-1 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2023, 11:00   Progresul Spartac 1-2 Corvinul Hunedoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2023, 11:00   CSA Steaua 1-1 CSM Alexandria Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar44005-0 (5)12(+9)
2Corvinul Hunedoara43106-2 (4)10(+4)
3Unirea Slobozia42206-3 (3)8(+2)
4Gloria Buzau42204-2 (2)8(+2)
5Concordia Chiajna42029-2 (7)6(0)
6CSA Steaua41309-5 (4)6(0)
7Ceahlaul Piatra Neamt42027-3 (4)6(0)
8Chindia Targoviste41304-2 (2)6(0)
9CS Mioveni41302-1 (1)6(0)
10Unirea Dej42025-9 (-4)6(0)
11CSC Dumbravita41215-4 (1)5(-1)
12CSM Slatina41215-4 (1)5(-1)
13CSM Alexandria41122-3 (-1)4(+1)
14FK Csikszereda41124-6 (-2)4(-5)
15CSM Resita41123-7 (-4)4(-2)
16Viitorul Pandurii Targu Jiu40312-4 (-2)3(-3)
17FC Arges40311-3 (-2)3(-3)
18Metaloglobus40222-4 (-2)2(-4)
19CS Tunari40134-9 (-5)1(-5)
20Progresul Spartac40042-14 (-12)0(-9)