Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Ben Teekloh (39 ani), Ionel Dãnciulescu (46 ani), Iulian Tames (44 ani), Dan Balauru (42 ani), Vlad Alexandru (33 ani), Viorel Frunza (43 ani), Albert Voinea (30 ani), Matheus Eccard (32 ani), Alexandru Vlad (33 ani), Sebastian Ianc (36 ani), Ferran Monzo (30 ani), Pedro Mendes (29 ani), Dominik Glavina (30 ani), Catalin Alexe (27 ani), Kwadwo Twumasi (29 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 4

 26 August 2022, 16:30   CSC 1599 Selimbar 1-1 Otelul Galati Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 11:00   Metaloglobus 0-1 Minaur Baia Mare Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 11:00   CSM Slatina 1-1 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 11:00   Politehnica Iasi 2-1 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 11:00   FC Brasov 1-0 Ripensia Timisoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 11:00   Politehnica Timisoara 0-1 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 11:30   Dinamo Bucuresti 2-3 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 27 August 2022, 18:00   Unirea Constanta 2-1 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 28 August 2022, 11:00   FK Csikszereda 3-2 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 August 2022, 18:00   ACS Dumbravita 0-3 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar43108-2 (6)10(+1)
2Unirea Slobozia43107-2 (5)10(+4)
3Politehnica Iasi43106-2 (4)10(+4)
4Unirea Dej43018-6 (2)9(+3)
5Otelul Galati42207-4 (3)8(+2)
6Gloria Buzau42117-5 (2)7(+1)
7CSA Steaua42116-6 (0)7(+1)
8FK Csikszereda42028-5 (3)6(0)
9Progresul Spartac42025-3 (2)6(0)
10CSM Slatina41216-4 (2)5(-1)
11FC Brasov41212-2 (0)5(-1)
12Minaur Baia Mare41213-5 (-2)5(+2)
13ACS Dumbravita41124-7 (-3)4(-2)
14Concordia Chiajna41124-7 (-3)4(-2)
15Politehnica Timisoara41121-5 (-4)4(-5)
16Viitorul Pandurii Targu Jiu41033-5 (-2)3(-3)
17Dinamo Bucuresti41034-8 (-4)3(-3)
18Unirea Constanta41034-8 (-4)3(-3)
19Ripensia Timisoara40132-5 (-3)1(-2)
20Metaloglobus40132-6 (-4)1(-5)