Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Nicolae Constantin (49 ani), Nicolas Alnoudji (43 ani), Ezequiel Filippetto (35 ani), Yasin Hamed (23 ani), Cristian Negut (27 ani), David Popa (25 ani), Silviu Craciun (32 ani), Stephane Le Metayer (27 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 1

 04 August 2022, 17:00   Progresul Spartac 0-1 Dinamo Bucuresti Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 August 2022, 17:00   Unirea Slobozia 3-0 Minaur Baia Mare Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 0-1 ACS Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 11:00   Unirea Dej 2-1 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 11:00   Concordia Chiajna 0-3 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 11:00   Gloria Buzau 1-0 Ripensia Timisoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 11:00   CSC 1599 Selimbar 1-0 FC Brasov Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 11:30   Otelul Galati 0-0 Politehnica Iasi Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2022, 18:00   Politehnica Timisoara 1-0 Unirea Constanta Caseta tehnica si comentariile dvs
 09 August 2022, 20:30   CSA Steaua 1-1 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Unirea Slobozia11003-0 (3)3(0)
2CSM Slatina11003-0 (3)3(+3)
3Unirea Dej11002-1 (1)3(0)
4Dinamo Bucuresti11001-0 (1)3(+3)
5Politehnica Timisoara11001-0 (1)3(0)
6CSC 1599 Selimbar11001-0 (1)3(0)
7Gloria Buzau11001-0 (1)3(0)
8ACS Dumbravita11001-0 (1)3(+3)
9CSA Steaua10101-1 (0)1(-2)
10Metaloglobus10101-1 (0)1(+1)
11Otelul Galati10100-0 (0)1(-2)
12Politehnica Iasi10100-0 (0)1(+1)
13FK Csikszereda10011-2 (-1)0(0)
14Viitorul Pandurii Targu Jiu10010-1 (-1)0(-3)
15Progresul Spartac10010-1 (-1)0(-3)
16Ripensia Timisoara10010-1 (-1)0(0)
17FC Brasov10010-1 (-1)0(0)
18Unirea Constanta10010-1 (-1)0(0)
19Concordia Chiajna10010-3 (-3)0(-3)
20Minaur Baia Mare10010-3 (-3)0(0)