Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Ben Teekloh (39 ani), Ionel Dãnciulescu (46 ani), Iulian Tames (44 ani), Dan Balauru (42 ani), Vlad Alexandru (33 ani), Viorel Frunza (43 ani), Albert Voinea (30 ani), Matheus Eccard (32 ani), Alexandru Vlad (33 ani), Sebastian Ianc (36 ani), Ferran Monzo (30 ani), Pedro Mendes (29 ani), Dominik Glavina (30 ani), Catalin Alexe (27 ani), Kwadwo Twumasi (29 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 7

 17 Septembrie 2022, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 1-0 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 17 Septembrie 2022, 11:00   Unirea Dej 2-2 Politehnica Timisoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 17 Septembrie 2022, 11:00   Concordia Chiajna 0-1 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 17 Septembrie 2022, 11:00   Minaur Baia Mare 3-4 ACS Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 17 Septembrie 2022, 11:00   Metaloglobus 0-1 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 18 Septembrie 2022, 11:00   Gloria Buzau 2-1 Dinamo Bucuresti Caseta tehnica si comentariile dvs
 18 Septembrie 2022, 11:00   Unirea Slobozia 0-0 Politehnica Iasi Caseta tehnica si comentariile dvs
 18 Septembrie 2022, 11:00   Ripensia Timisoara 0-0 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 18 Septembrie 2022, 11:00   Otelul Galati 2-1 FC Brasov Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 Octombrie 2022, 17:00   CSA Steaua 5-0 Unirea Constanta Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSA Steaua751115-8 (7)16(+4)
2Otelul Galati743010-5 (5)15(+3)
3Unirea Slobozia742111-5 (6)14(+2)
4CSC 1599 Selimbar742110-4 (6)14(+2)
5Politehnica Iasi74218-4 (4)14(+5)
6Unirea Dej742113-10 (3)14(+2)
7FK Csikszereda741212-5 (7)13(+4)
8Gloria Buzau741211-8 (3)13(+1)
9Viitorul Pandurii Targu Jiu74036-5 (1)12(0)
10CSM Slatina732211-6 (5)11(+2)
11Progresul Spartac73137-5 (2)10(-2)
12FC Brasov72235-6 (-1)8(-1)
13Minaur Baia Mare72238-13 (-5)8(-1)
14Concordia Chiajna72147-9 (-2)7(-5)
15ACS Dumbravita721411-16 (-5)7(-2)
16Dinamo Bucuresti72057-12 (-5)6(-3)
17Ripensia Timisoara71244-9 (-5)5(-4)
18Politehnica Timisoara71243-9 (-6)5(-7)
19Unirea Constanta71065-18 (-13)3(-6)
20Metaloglobus70163-10 (-7)1(-8)