Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Marius Dobos (43 ani), Alexandru Iatan (34 ani), Florentin Matei (31 ani), Gabriel Iancu (30 ani), Igor Prahic (37 ani), Franc Bakalli (27 ani), Andrei Vlad (25 ani), Andrei Burcă (31 ani), Claudiu Apro (28 ani), Cristian Dros (26 ani), Flavius Toboşaru (22 ani), Ralf Kuhn (21 ani), Sebastian Bura Kot (25 ani), Nicusor Brincoveanu (18 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 7

 22 Septembrie 2023, 16:00   CSC 1599 Selimbar 2-1 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 2-1 Corvinul Hunedoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   CS Mioveni 3-1 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   CS Tunari 1-0 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   Chindia Targoviste 4-0 CSC Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   Metaloglobus 2-1 Ceahlaul Piatra Neamt Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   CSM Alexandria 0-4 FC Arges Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Septembrie 2023, 11:00   CSM Resita 3-2 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 24 Septembrie 2023, 11:30   Unirea Dej 0-0 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 25 Septembrie 2023, 18:00   CSA Steaua 1-1 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar761010-3 (7)19(+10)
2Unirea Slobozia74309-3 (6)15(+6)
3Corvinul Hunedoara742111-6 (5)14(+2)
4Gloria Buzau742110-6 (4)14(+5)
5CSC Dumbravita732212-9 (3)11(+2)
6Chindia Targoviste72419-4 (5)10(-2)
7Ceahlaul Piatra Neamt731310-6 (4)10(+1)
8FC Arges72418-4 (4)10(+1)
9CSM Slatina72417-5 (2)10(+1)
10CS Mioveni72415-3 (2)10(-2)
11Viitorul Pandurii Targu Jiu72417-7 (0)10(-2)
12Concordia Chiajna722313-7 (6)8(-1)
13CSA Steaua715112-9 (3)8(-1)
14CSM Resita72236-11 (-5)8(-4)
15Unirea Dej72147-15 (-8)7(-5)
16Metaloglobus71335-8 (-3)6(-6)
17FK Csikszereda71335-8 (-3)6(-6)
18CSM Alexandria71152-9 (-7)4(-5)
19CS Tunari71156-16 (-10)4(-8)
20Progresul Spartac70164-19 (-15)1(-11)