Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Ben Teekloh (39 ani), Ionel Dãnciulescu (46 ani), Iulian Tames (44 ani), Dan Balauru (42 ani), Vlad Alexandru (33 ani), Viorel Frunza (43 ani), Albert Voinea (30 ani), Matheus Eccard (32 ani), Alexandru Vlad (33 ani), Sebastian Ianc (36 ani), Ferran Monzo (30 ani), Pedro Mendes (29 ani), Dominik Glavina (30 ani), Catalin Alexe (27 ani), Kwadwo Twumasi (29 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 2

 12 August 2022, 18:30   FK Csikszereda 0-1 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2022, 11:00   Ripensia Timisoara 1-2 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2022, 11:00   ACS Dumbravita 1-2 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2022, 11:00   Politehnica Iasi 2-0 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2022, 11:00   Unirea Constanta 0-3 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2022, 11:00   CSC 1599 Selimbar 4-0 Politehnica Timisoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2022, 11:30   Metaloglobus 1-3 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 14 August 2022, 13:30   FC Brasov 1-1 Minaur Baia Mare Caseta tehnica si comentariile dvs
 15 August 2022, 12:30   CSM Slatina 1-2 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 August 2022, 18:00   Dinamo Bucuresti 1-3 Otelul Galati Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar22005-0 (5)6(0)
2Unirea Slobozia22005-1 (4)6(+3)
3Gloria Buzau22004-1 (3)6(+3)
4Unirea Dej22004-2 (2)6(+3)
5Otelul Galati21103-1 (2)4(+1)
6Politehnica Iasi21102-0 (2)4(+1)
7CSA Steaua21103-2 (1)4(+1)
8CSM Slatina21014-2 (2)3(0)
9Progresul Spartac21013-1 (2)3(0)
10ACS Dumbravita21012-2 (0)3(0)
11Dinamo Bucuresti21012-3 (-1)3(0)
12Concordia Chiajna21011-3 (-2)3(0)
13Politehnica Timisoara21011-4 (-3)3(0)
14FC Brasov20111-2 (-1)1(-2)
15Metaloglobus20112-4 (-2)1(-2)
16Minaur Baia Mare20111-4 (-3)1(+1)
17Ripensia Timisoara20021-3 (-2)0(-3)
18FK Csikszereda20021-3 (-2)0(-3)
19Viitorul Pandurii Targu Jiu20020-3 (-3)0(-3)
20Unirea Constanta20020-4 (-4)0(-3)