Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Ilko Pirgov (38 ani), Florin Manea (44 ani), Calin Albut (43 ani), Elías Bazzi (43 ani), Olivian Surugiu (34 ani), Rares Stefan Forika (42 ani), Georgian Toba (35 ani), Eduard Nicola (41 ani), Florentin Dumitru (47 ani), Emmanuel Mbella (33 ani), Razvan Marin (28 ani), Barna Antal (24 ani), Damir Ljuljanovic (32 ani), Samuel Zimta (24 ani), Vlad Andres (24 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 2

 12 August 2023, 11:00   CSC 1599 Selimbar 2-0 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 11:00   Gloria Buzau 2-1 CS Tunari Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 11:00   Unirea Slobozia 1-1 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 11:00   CSC Dumbravita 0-0 Corvinul Hunedoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 11:00   FK Csikszereda 3-0 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 11:00   Concordia Chiajna 0-1 CSM Alexandria Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 12:00   CSA Steaua 1-1 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 August 2023, 12:15   CSM Slatina 0-0 Chindia Targoviste Caseta tehnica si comentariile dvs
 13 August 2023, 12:00   Ceahlaul Piatra Neamt 4-0 CSM Resita Caseta tehnica si comentariile dvs
 14 August 2023, 17:30   FC Arges 0-0 CS Mioveni Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar22003-0 (3)6(+3)
2CSM Slatina21103-1 (2)4(+1)
3CSC Dumbravita21103-1 (2)4(+1)
4Unirea Slobozia21102-1 (1)4(+1)
5Gloria Buzau21102-1 (1)4(+1)
6Corvinul Hunedoara21102-1 (1)4(+1)
7Ceahlaul Piatra Neamt21015-2 (3)3(0)
8Concordia Chiajna21013-1 (2)3(0)
9FK Csikszereda21013-3 (0)3(-3)
10CSM Alexandria21011-1 (0)3(+3)
11Unirea Dej21011-2 (-1)3(0)
12CSA Steaua20202-2 (0)2(-1)
13Viitorul Pandurii Targu Jiu20201-1 (0)2(-1)
14Chindia Targoviste20201-1 (0)2(-1)
15FC Arges20200-0 (0)2(-1)
16CS Mioveni20200-0 (0)2(-1)
17Metaloglobus20111-2 (-1)1(-2)
18CS Tunari20022-5 (-3)0(-3)
19Progresul Spartac20021-6 (-5)0(-3)
20CSM Resita20020-5 (-5)0(-3)