Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Ben Teekloh (39 ani), Ionel Dãnciulescu (46 ani), Iulian Tames (44 ani), Dan Balauru (42 ani), Vlad Alexandru (33 ani), Viorel Frunza (43 ani), Albert Voinea (30 ani), Matheus Eccard (32 ani), Alexandru Vlad (33 ani), Sebastian Ianc (36 ani), Ferran Monzo (30 ani), Pedro Mendes (29 ani), Dominik Glavina (30 ani), Catalin Alexe (27 ani), Kwadwo Twumasi (29 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 12

 27 Octombrie 2022, 17:00   Dinamo Bucuresti 0-0 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 11:00   Politehnica Iasi 0-0 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 11:00   Unirea Constanta 1-3 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 11:00   CSC 1599 Selimbar 0-0 Ripensia Timisoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 11:00   Politehnica Timisoara 1-1 Minaur Baia Mare Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 11:00   Progresul Spartac 1-4 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 12:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 4-3 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 29 Octombrie 2022, 12:00   Unirea Dej 1-1 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 30 Octombrie 2022, 11:00   FC Brasov 4-0 ACS Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 01 Noiembrie 2022, 17:00   Otelul Galati 1-1 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSA Steaua1282226-14 (12)26(+8)
2Unirea Dej1274122-15 (7)25(+4)
3Unirea Slobozia1264219-8 (11)22(+4)
4Otelul Galati1264214-10 (4)22(+1)
5FK Csikszereda1263318-8 (10)21(+6)
6Politehnica Iasi1263312-8 (4)21(+3)
7CSM Slatina1254315-8 (7)19(+4)
8Gloria Buzau1254315-13 (2)19(+1)
9Concordia Chiajna1252516-12 (4)17(-1)
10CSC 1599 Selimbar1245312-10 (2)17(-4)
11Dinamo Bucuresti1252512-14 (-2)17(-1)
12FC Brasov1244414-11 (3)16(-2)
13Viitorul Pandurii Targu Jiu1250714-17 (-3)15(-6)
14Minaur Baia Mare1234513-18 (-5)13(-2)
15ACS Dumbravita1241714-25 (-11)13(-2)
16Ripensia Timisoara1233611-12 (-1)12(-3)
17Progresul Spartac1233610-16 (-6)12(-9)
18Unirea Constanta1230910-29 (-19)9(-9)
19Politehnica Timisoara121567-18 (-11)8(-13)
20Metaloglobus122198-16 (-8)7(-8)