Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Daniel Florea (36 ani), Mircea Voicu (44 ani), George Sandu (31 ani), Gheorghe Gosa (43 ani), Baudoin Kanda (31 ani), Robert Geanta (27 ani), Ciprian Gliga (27 ani), Bonifac Csonka (27 ani), Firmin Mubele (30 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 9

 05 Octombrie 2023, 17:00   CSA Steaua 3-1 FC Arges Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:00   Chindia Targoviste 3-0 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:00   Metaloglobus 0-0 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:00   Unirea Dej 0-1 CSC Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:00   CS Mioveni 2-1 CSM Resita Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:00   CSM Alexandria 2-2 Ceahlaul Piatra Neamt Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 2-2 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 07 Octombrie 2023, 11:30   CSM Slatina 1-2 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 08 Octombrie 2023, 11:30   CSC 1599 Selimbar 0-1 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 09 Octombrie 2023, 16:00   CS Tunari 1-1 Corvinul Hunedoara Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Unirea Slobozia963011-3 (8)21(+9)
2CSC 1599 Selimbar962110-4 (6)20(+8)
3Gloria Buzau953116-11 (5)18(+6)
4CS Mioveni94419-4 (5)16(+1)
5CSC Dumbravita943214-10 (4)15(+3)
6Corvinul Hunedoara943212-9 (3)15(0)
7Ceahlaul Piatra Neamt942313-8 (5)14(+2)
8Chindia Targoviste934212-5 (7)13(-2)
9Concordia Chiajna933316-9 (7)12(0)
10CSA Steaua926119-14 (5)12(0)
11Viitorul Pandurii Targu Jiu926110-10 (0)12(-3)
12FC Arges92529-7 (2)11(-1)
13CSM Slatina92438-8 (0)10(-2)
14FK Csikszereda92436-8 (-2)10(-5)
15CSM Resita92348-14 (-6)9(-6)
16Metaloglobus91536-9 (-3)8(-7)
17CS Tunari92259-18 (-9)8(-7)
18Unirea Dej92167-17 (-10)7(-8)
19CSM Alexandria91264-12 (-8)5(-7)
20Progresul Spartac90185-24 (-19)1(-14)