Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Lucian Parvu (42 ani), Cristinel Gafita (37 ani), Christian Da Silva Field (35 ani), Georgios Katsikas (34 ani), Romeo Banica (25 ani), Daniel Filip (26 ani), Alexandru Cadar (23 ani), Alin Fica (23 ani), Yanis Cune (19 ani), Dimitrios Patapis (28 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 5

 02 Septembrie 2023, 11:00   CSM Resita 0-0 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 02 Septembrie 2023, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 1-1 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 02 Septembrie 2023, 11:00   CSM Alexandria 0-1 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 02 Septembrie 2023, 11:00   Corvinul Hunedoara 2-2 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 02 Septembrie 2023, 12:00   Unirea Dej 2-4 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2023, 11:00   CS Mioveni 0-1 CSC Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2023, 11:00   CS Tunari 0-1 Ceahlaul Piatra Neamt Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2023, 11:00   Chindia Targoviste 0-1 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2023, 11:00   Metaloglobus 1-1 FC Arges Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 Septembrie 2023, 17:30   CSC 1599 Selimbar 3-2 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar55008-2 (6)15(+9)
2Corvinul Hunedoara53208-4 (4)11(+2)
3Gloria Buzau53208-4 (4)11(+5)
4Unirea Slobozia53207-3 (4)11(+5)
5Ceahlaul Piatra Neamt53028-3 (5)9(+3)
6CSC Dumbravita52216-4 (2)8(+2)
7CSM Slatina52216-4 (2)8(+2)
8Concordia Chiajna521211-4 (7)7(+1)
9CSA Steaua513111-8 (3)6(0)
10Chindia Targoviste51314-3 (1)6(-3)
11CS Mioveni51312-2 (0)6(-3)
12Unirea Dej52037-13 (-6)6(-3)
13FK Csikszereda51225-7 (-2)5(-4)
14CSM Resita51223-7 (-4)5(-4)
15Viitorul Pandurii Targu Jiu50413-5 (-2)4(-5)
16CSM Alexandria51132-4 (-2)4(-2)
17FC Arges50412-4 (-2)4(-2)
18Metaloglobus50323-5 (-2)3(-6)
19CS Tunari50144-10 (-6)1(-8)
20Progresul Spartac50142-14 (-12)1(-8)