Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Ben Teekloh (39 ani), Ionel Dãnciulescu (46 ani), Iulian Tames (44 ani), Dan Balauru (42 ani), Vlad Alexandru (33 ani), Viorel Frunza (43 ani), Albert Voinea (30 ani), Matheus Eccard (32 ani), Alexandru Vlad (33 ani), Sebastian Ianc (36 ani), Ferran Monzo (30 ani), Pedro Mendes (29 ani), Dominik Glavina (30 ani), Catalin Alexe (27 ani), Kwadwo Twumasi (29 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 5

 02 Septembrie 2022, 16:30   CSA Steaua 2-1 Politehnica Iasi Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 1-0 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:00   Unirea Dej 2-1 Unirea Constanta Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:00   Minaur Baia Mare 2-1 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:00   Ripensia Timisoara 2-1 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:00   Progresul Spartac 2-1 FC Brasov Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:00   Unirea Slobozia 0-1 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 03 Septembrie 2022, 11:30   Otelul Galati 1-0 Politehnica Timisoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 04 Septembrie 2022, 11:00   Concordia Chiajna 0-1 Dinamo Bucuresti Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 Septembrie 2022, 16:30   Gloria Buzau 2-1 ACS Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Unirea Dej540110-7 (3)12(+3)
2Otelul Galati53208-4 (4)11(+2)
3CSC 1599 Selimbar53118-3 (5)10(+1)
4Unirea Slobozia53117-3 (4)10(+1)
5Gloria Buzau53119-6 (3)10(+1)
6Politehnica Iasi53117-4 (3)10(+4)
7CSA Steaua53118-7 (1)10(+1)
8FK Csikszereda53029-5 (4)9(+3)
9Progresul Spartac53027-4 (3)9(0)
10Minaur Baia Mare52215-6 (-1)8(+2)
11Viitorul Pandurii Targu Jiu52034-5 (-1)6(-3)
12Dinamo Bucuresti52035-8 (-3)6(0)
13CSM Slatina51227-6 (1)5(-1)
14FC Brasov51223-4 (-1)5(-1)
15Ripensia Timisoara51134-6 (-2)4(-2)
16ACS Dumbravita51135-9 (-4)4(-2)
17Concordia Chiajna51134-8 (-4)4(-5)
18Politehnica Timisoara51131-6 (-5)4(-5)
19Unirea Constanta51045-10 (-5)3(-3)
20Metaloglobus50143-8 (-5)1(-5)