Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Daniel Florea (36 ani), Mircea Voicu (44 ani), George Sandu (31 ani), Gheorghe Gosa (43 ani), Baudoin Kanda (31 ani), Robert Geanta (27 ani), Ciprian Gliga (27 ani), Bonifac Csonka (27 ani), Firmin Mubele (30 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 6

 14 Septembrie 2023, 20:30   Concordia Chiajna 0-0 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   Unirea Slobozia 2-0 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   CSC Dumbravita 6-1 CS Tunari Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   FK Csikszereda 0-0 CS Mioveni Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   Progresul Spartac 1-2 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   Corvinul Hunedoara 2-0 CSM Resita Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   CSM Slatina 0-0 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Septembrie 2023, 11:00   Gloria Buzau 1-0 CSM Alexandria Caseta tehnica si comentariile dvs
 18 Septembrie 2023, 16:15   FC Arges 2-0 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 19 Septembrie 2023, 17:00   Ceahlaul Piatra Neamt 1-1 Chindia Targoviste Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar65108-2 (6)16(+10)
2Corvinul Hunedoara642010-4 (6)14(+2)
3Unirea Slobozia64209-3 (6)14(+5)
4Gloria Buzau64209-4 (5)14(+5)
5CSC Dumbravita632112-5 (7)11(+2)
6Ceahlaul Piatra Neamt63129-4 (5)10(+1)
7CSM Slatina62316-4 (2)9(0)
8Concordia Chiajna622211-4 (7)8(-1)
9CSA Steaua614111-8 (3)7(+1)
10Chindia Targoviste61415-4 (1)7(-2)
11FC Arges61414-4 (0)7(-2)
12CS Mioveni61412-2 (0)7(-2)
13Viitorul Pandurii Targu Jiu61415-6 (-1)7(-2)
14FK Csikszereda61325-7 (-2)6(-6)
15Unirea Dej62047-15 (-8)6(-3)
16CSM Resita61233-9 (-6)5(-4)
17CSM Alexandria61142-5 (-3)4(-2)
18Metaloglobus60333-7 (-4)3(-6)
19CS Tunari60155-16 (-11)1(-8)
20Progresul Spartac60153-16 (-13)1(-11)