Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Alexandru Vladuti (35 ani), Nicolae Sorin Fulea (32 ani), Lukas Szukala (40 ani), Alexandru Greab (32 ani), Marius Ene (42 ani), Constantin Rosu (34 ani), Marius Dumitrascu (25 ani), Horia Ilie (25 ani), Ariel Lopez (29 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 3

 19 August 2023, 11:00   CSM Resita 2-1 CSC Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs
 19 August 2023, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 0-2 Ceahlaul Piatra Neamt Caseta tehnica si comentariile dvs
 19 August 2023, 11:00   Progresul Spartac 0-6 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 19 August 2023, 11:00   CSM Alexandria 0-1 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 19 August 2023, 11:00   Metaloglobus 1-1 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 19 August 2023, 12:00   Corvinul Hunedoara 2-0 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 20 August 2023, 11:00   CS Tunari 1-1 FC Arges Caseta tehnica si comentariile dvs
 20 August 2023, 11:00   CS Mioveni 1-1 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 20 August 2023, 12:00   Unirea Dej 2-6 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 22 August 2023, 19:00   Chindia Targoviste 1-1 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar33004-0 (4)9(+6)
2Corvinul Hunedoara32104-1 (3)7(+1)
3Concordia Chiajna32019-1 (8)6(+3)
4Ceahlaul Piatra Neamt32017-2 (5)6(+3)
5CSA Steaua31208-4 (4)5(+2)
6CSM Slatina31204-2 (2)5(+2)
7Gloria Buzau31203-2 (1)5(+2)
8Unirea Slobozia31203-2 (1)5(+2)
9CSC Dumbravita31114-3 (1)4(+1)
10Chindia Targoviste30302-2 (0)3(-3)
11FC Arges30301-1 (0)3(0)
12CS Mioveni30301-1 (0)3(-3)
13CSM Alexandria31021-2 (-1)3(0)
14FK Csikszereda31023-5 (-2)3(-3)
15CSM Resita31022-6 (-4)3(-3)
16Unirea Dej31023-8 (-5)3(-3)
17Metaloglobus30212-3 (-1)2(-4)
18Viitorul Pandurii Targu Jiu30211-3 (-2)2(-4)
19CS Tunari30123-6 (-3)1(-5)
20Progresul Spartac30031-12 (-11)0(-6)