Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Dan Matei (43 ani), Daniel Vadrariu (34 ani), Elis Bakaj (37 ani), Valentin Dima (35 ani), Piotr Celeban (39 ani), Leoh Digbeu (34 ani), Antun Palic (36 ani), Eridson (34 ani), Daniel Serbanica (28 ani), Adrian Suslak (32 ani), Ion Cararus (28 ani), Dragos Grigore (23 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 19

 16 Martie 2024, 14:00   CSM Alexandria 1-1 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   CSC 1599 Selimbar 2-1 Chindia Targoviste Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   CSA Steaua 2-1 CS Tunari Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   CSM Slatina 0-0 CS Mioveni Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   Gloria Buzau 5-0 Viitorul Pandurii Targu Jiu Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   FC Arges 1-0 CSM Resita Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   Unirea Slobozia 3-1 Corvinul Hunedoara Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   Ceahlaul Piatra Neamt 4-0 Progresul Spartac Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   CSC Dumbravita 1-1 FK Csikszereda Caseta tehnica si comentariile dvs
 16 Martie 2024, 14:00   Unirea Dej 0-2 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1CSC 1599 Selimbar19126123-9 (14)42(+15)
2Unirea Slobozia19124322-8 (14)40(+13)
3Corvinul Hunedoara19114430-16 (14)37(+7)
4Gloria Buzau19104531-21 (10)34(+7)
5CS Mioveni1996420-9 (11)33(+3)
6FK Csikszereda1995519-14 (5)32(+2)
7Ceahlaul Piatra Neamt1994630-17 (13)31(+4)
8CSA Steaua1977537-24 (13)28(+1)
9Chindia Targoviste1977527-14 (13)28(-2)
10CSM Resita1976628-25 (3)27(-3)
11Metaloglobus1968520-22 (-2)26(-4)
12Concordia Chiajna1967624-18 (6)25(-2)
13CSM Slatina1967616-18 (-2)25(-2)
14FC Arges1966717-16 (1)24(-3)
15CSC Dumbravita1965819-22 (-3)23(-4)
16Viitorul Pandurii Targu Jiu1958616-28 (-12)23(-7)
17CS Tunari1937916-32 (-16)16(-14)
18Unirea Dej19411413-35 (-22)13(-17)
19CSM Alexandria19231410-29 (-19)9(-18)
20Progresul Spartac1901189-50 (-41)1(-29)