Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Alexandru David (33 ani), Yordan Gospodinov Kolev (46 ani), Alexandru Benga (35 ani), Raul Hreniuc (27 ani), Dániel Prosser (30 ani), Christ Afalna (26 ani), Alexandru Arnold (23 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 10

 20 Octombrie 2023, 18:00   Ceahlaul Piatra Neamt 0-0 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 21 Octombrie 2023, 11:00   FK Csikszereda 1-0 Unirea Dej Caseta tehnica si comentariile dvs
 21 Octombrie 2023, 11:00   Progresul Spartac 0-1 Metaloglobus Caseta tehnica si comentariile dvs
 21 Octombrie 2023, 11:00   CSM Resita 1-1 CS Tunari Caseta tehnica si comentariile dvs
 21 Octombrie 2023, 11:00   CSC Dumbravita 2-0 CSM Alexandria Caseta tehnica si comentariile dvs
 21 Octombrie 2023, 11:30   Unirea Slobozia 1-0 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 22 Octombrie 2023, 11:00   Corvinul Hunedoara 2-1 Chindia Targoviste Caseta tehnica si comentariile dvs
 22 Octombrie 2023, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 1-0 CS Mioveni Caseta tehnica si comentariile dvs
 23 Octombrie 2023, 16:00   Concordia Chiajna 1-0 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 24 Octombrie 2023, 17:00   FC Arges 1-1 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Unirea Slobozia1073012-3 (9)24(+9)
2CSC 1599 Selimbar1063110-4 (6)21(+9)
3CSC Dumbravita1053216-10 (6)18(+3)
4Gloria Buzau1053216-12 (4)18(+6)
5Corvinul Hunedoara1053214-10 (4)18(0)
6CS Mioveni104429-5 (4)16(+1)
7Concordia Chiajna1043317-9 (8)15(0)
8Ceahlaul Piatra Neamt1043313-8 (5)15(0)
9Viitorul Pandurii Targu Jiu1036111-10 (1)15(-3)
10Chindia Targoviste1034313-7 (6)13(-2)
11FK Csikszereda103437-8 (-1)13(-5)
12CSA Steaua1026219-15 (4)12(0)
13FC Arges1026210-8 (2)12(-3)
14CSM Slatina102539-9 (0)11(-1)
15Metaloglobus102537-9 (-2)11(-4)
16CSM Resita102449-15 (-6)10(-8)
17CS Tunari1023510-19 (-9)9(-6)
18Unirea Dej102177-18 (-11)7(-8)
19CSM Alexandria101274-14 (-10)5(-7)
20Progresul Spartac100195-25 (-20)1(-17)