Academica Clinceni ACS Energeticianul Aerostar Bacau ACS Politehnica Timisoara ASU Politehnica Timisoara Chindia Targoviste CS Balotesti CS Mioveni Dacia Unirea Braila Daco-Getica Bucuresti Farul Constanta FC Arges Luceafarul Oradea Pandurii Targu Jiu Petrolul Ploiesti Ripensia Timisoara Sportul Snagov Universitatea Cluj UTA Arad Metaloglobus
La multi ani Lucian Parvu (42 ani), Cristinel Gafita (37 ani), Christian Da Silva Field (35 ani), Georgios Katsikas (34 ani), Romeo Banica (25 ani), Daniel Filip (26 ani), Alexandru Cadar (23 ani), Alin Fica (23 ani), Yanis Cune (19 ani), Dimitrios Patapis (28 ani)
Etape Tur 12345678910111213141516171819

Etapa 1

 05 August 2023, 11:00   FK Csikszereda 0-3 Concordia Chiajna Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 August 2023, 11:00   CSM Resita 0-1 Unirea Slobozia Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 August 2023, 11:00   Viitorul Pandurii Targu Jiu 0-0 FC Arges Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 August 2023, 11:00   CS Tunari 1-3 CSM Slatina Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 August 2023, 11:00   Metaloglobus 0-1 CSC 1599 Selimbar Caseta tehnica si comentariile dvs
 05 August 2023, 11:00   Unirea Dej 1-0 CSM Alexandria Caseta tehnica si comentariile dvs
 06 August 2023, 12:00   Corvinul Hunedoara 2-1 Ceahlaul Piatra Neamt Caseta tehnica si comentariile dvs
 08 August 2023, 18:30   CS Mioveni 0-0 Gloria Buzau Caseta tehnica si comentariile dvs
 08 August 2023, 21:00   Chindia Targoviste 1-1 CSA Steaua Caseta tehnica si comentariile dvs
 12 Septembrie 2023, 11:00   Progresul Spartac 1-3 CSC Dumbravita Caseta tehnica si comentariile dvs

Clasamentul etapei dupa 10 meciuri
PozitiaEchipaMeciuriVictoriiEgaluriInfrangeriGolaverajPuncteAdevar
1Concordia Chiajna11003-0 (3)3(+3)
2CSM Slatina11003-1 (2)3(+3)
3CSC Dumbravita11003-1 (2)3(+3)
4Corvinul Hunedoara11002-1 (1)3(0)
5CSC 1599 Selimbar11001-0 (1)3(+3)
6Unirea Dej11001-0 (1)3(0)
7Unirea Slobozia11001-0 (1)3(+3)
8Chindia Targoviste10101-1 (0)1(-2)
9CSA Steaua10101-1 (0)1(+1)
10FC Arges10100-0 (0)1(+1)
11Viitorul Pandurii Targu Jiu10100-0 (0)1(-2)
12CS Mioveni10100-0 (0)1(-2)
13Gloria Buzau10100-0 (0)1(+1)
14Ceahlaul Piatra Neamt10011-2 (-1)0(0)
15Metaloglobus10010-1 (-1)0(-3)
16CSM Alexandria10010-1 (-1)0(0)
17CSM Resita10010-1 (-1)0(-3)
18CS Tunari10011-3 (-2)0(-3)
19Progresul Spartac10011-3 (-2)0(-3)
20FK Csikszereda10010-3 (-3)0(-3)